Pisonie

Pisonie

Z asi 50 druhů pisonií je jako pokojová pěstována jen Pisonia umbellifera, která pochází z Austrálie a přilehlých ostrovů. Pěstuje se pouze v pestrolisté formě Variegata.
Pisonie


Dračinka

DračinkaDračinky (Cordyline) pocházejí hlavně z tropických a subtropických oblastí Austrálie, Nového Zélandu a jihovýchodní Asie.
Dračinka

Křídelnice

KřídelniceKřídelnice (Pteris) zahrnuje přibližně 280 druhů rostoucích v tropech a subtropech. Jsou to trsovitě rostoucí kapradiny s jednou nebo dvakrát zpeřenými listy, na špičkách často zkadeřenými, tmavohnědé kupky výtrusů vytvářejí souvislé linie na spodní straně listů.
Křídelnice

Cypřiš velkoplodý ? Pokojový cypřiš

Cypřiš velkoplodý ? Pokojový cypřišPokojový cypřiš (Cupressus macrocarpa) je teplomilný jehličnan z Kalifornie. Objevuje se v různých růstových formách: jako keř, pyramida, a dokonce rostliny na kmínku s několikapatrovými korunkami.
Cypřiš velkoplodý ? Pokojový cypřiš


Okrasný lilek

Okrasný lilekOkrasný lilek patří do rodu Solanum. Zahrnuje více jak 2000 druhů. Pochází ze střední a jižní Ameriky. Pro okrasné plody se nejvíce pěstují dva druhy lilku, které jsou si velmi podobné.
Okrasný lilek

Jasmín

JasmínJasmín (Jasminum) pochází z Číny, Indie, Srí Lanky. Nejznámější pokojovou rostlinou z jasmínového klanu je Jasminum Officinae (pravý jasmín používaný v parfumerii). Nejsnadněji se jako pokojová května pěstuje Jasminum Polyanthum, který má květy s růžovým nádechem.
Jasmín

Kryptantus

KryptantusDomovem rodu (Cryptanthus) jsou suché lesy v Brazílii. Tomu odpovídají jeho tuhé listy, které lépe obstojí v suchém vzduchu. Kryptantus patří mezi nejmenší z bromélií. Díky svému tvaru je také označován jako ?zemní hvězda?.
Kryptantus