Voskovka tučnolistá

Voskovka tučnolistá

Voskovka tučnolistá (Hoya carnosa) je stále zelený šplhavý keř s metr dlouhými, ohebnými, později zdřevnatělými výhony zelenavě hnědé barvy. Listy jsou široké, špičatě vejčité 5-8 cm dlouhé, jakoby rozdělené vedví hlavní podlouhlou žilou, trochu sukulentní tmavě zeleně lesklé.
Voskovka tučnolistá


Břečťan popínavý

Břečťan popínavýBřečťan popínavý (Hedera helix) patří do čeledi Araliaceae. Je to nejrozšířenější, nenáročná pokojová i venkovní rostlina. Je to velmi dekorativní, popínavá rostlina, která zaplňuje dostatek prostoru. Dobře se hodí do jakéhokoliv interiéru.
Břečťan popínavý

Africká fialka

Africká fialkaFialky, kterých existuje mnoho druhů, jsou velmi oblíbené pro pěstitelskou nenáročnost, snadné množení a zejména časté kvetení. Srdčité lístky zdobí v průběhu celého roku, nejčastěji však v létě, krásné květy.
Africká fialka

Štětkovec citronový

Štětkovec citronovýŠtětkovec citronový (Callistemon citrinus) patří k zajímavým hrnkovým rostlinám. Název callistemon je řeckého původu ? kallos znamená pěkná, stemon je tyčinka. Rostlina patří do čeledi myrtovitých a pochází z Austrálie.
Štětkovec citronový


Ananas

AnanasAnanasovník (Ananas comosus) má zeleno-bílo-žlutě pruhované listy. Okraje listů ananasovníků jsou ostře pichlavé ? nebezpečí poranění.
Ananas

Jakobínie, justicie

Jakobínie, justicieJakobínie (Jacobinia pauciflora) je kompaktní, rozvětvený keřík, 30?60 cm vysoký. Listy jsou tmavě zelené, vstřícně postavené, podlouhlého tvaru. Květy jsou trubkovitého tvaru, svislé. Jsou jasně žluté barvy s červeným počátkem květu. Kvete bohatě od konce zimy do konce jara.
Jakobínie, justicie

Klanokvět

KlanokvětKlanokvět (Schizanthus) je jednoletá rostlina, vysoká okolo 40 cm, se silnými větvemi od osnovy stonku. Květy vykvétají v pestré barevné paletě. Jsou bílé, růžové, žluté, lososové, karmínově červené nebo fialové a jsou rozmarně ozdobeny skvrnami, tečkami, čárkováním, různých tvarů a barev.
Klanokvět