Dracéna

Dracéna

Důstojnou pokojovou rostlinou, která je exotická a nenáročná zároveň, je dracéna (taktéž dračinec). Vypadá velice vzhledně, a pokud máte velký byt nebo bydlíte v rodinném domě, je ideální díky možnosti dorůst i do poměrně velkých rozměrů.
Dracéna


Ibišek

IbišekIbišek pochází z tropických částí Asie a do Evropy byl poprvé přivezen okolo roku 1731. Ibišek je pojmenovaný podle egyptského posvátného ptáka ibise, který byl ztělesněním boha Thovta.
Ibišek

Velikonoční kaktus

Velikonoční kaktusBlíží se Velikonoce, a tak do našeho seriálu zařazujeme pokojovou rostlinu, která je s tímto svátkem spojena už svým názvem ? velikonoční kaktus.
Velikonoční kaktus

Srpovice

SrpoviceSrpovice (Cyrtomium falcatum) pochází z Číny a Japonska. Je to odolná kapradina pro chladné místnosti a zimní zahrady.
Srpovice


Brachychiton rupestris

Brachychiton rupestrisBrachychiton pochází ze stejné čeledi jako kakaovník. Z 11 dosud známých druhů je nejznámější Brachychiton rupestris.
Brachychiton rupestris

Oplismenus Hirtellus

Oplismenus HirtellusTato rostlina vypadá jako podénka s úzkými, drobnými listy trávovitého vzhledu. Je to velmi dekorativní rostlina. Dobře bude vypadat v závěsném košíku.
Oplismenus Hirtellus

Pentas, pětkovec kopinatý

Pentas, pětkovec kopinatýPentas (Pentas lanceolata) pochází z tropické a subtropické Afriky. V tropických zemích je to oblíbená zahradní rostlina.
Pentas, pětkovec kopinatý