Nertera andská ? korálovka

Nertera andská ? korálovka

Korálovka (Nertera granadensis), (nerteros je řecký výraz a znamená nízký) je vysoká jen několik centimetrů a rozrůstá se podobně jako nějaký mech nebo travina.

Nertera vytváří polštářky z drobných lístečků a jasné oranžové, korálkovité plody velikosti hrášku, pro které je velice oblíbená. Zjara se objevují nenápadné hvězdicovité kvítky bílé barvy, z kterých se později vytvoří dekorativní bobule. Drobné lístky se takřka mezi oranžovými bobulemi ztrácejí. Tyto bobule rostlinu zdobí do zimy.

Teplo

Nerteru pěstujeme pokud možno na vzdušném a chladném místě. V zimě nikdy pod 12 °C, od března trochu tepleji.

Světlo

Po celý rok pěstujeme na světle, ale ne na přímém slunci. Dobré osvětlení je nutné i v zimě. Dobře se jí daří na ničím nezastíněných východních oknech. Na příliš tmavém stanovišti bude rostlina špatně růst a plodit.

Voda

V létě udržujeme půdu stále stejnoměrně vlhkou, od podzimu do jara zaléváme jen málo. Zaléváme do misky, abychom předešli hnilobě. Mimo období květu můžeme občas rostlinu rosit.

Hnojení

Přihnojujeme od března do srpna každé 4 týdny, ale jen velmi slabě, jinak by listy přerostly přes nádherné plody.

Přesazování

Přesazujeme na jaře podle potřeby. Při přesazování se zemina neutěsňuje a neupěchuje, nesmí ztratit kyprost a schopnost dobře propouštět vzduch.

Množení

Množíme dělením po opadání plodů.

Choroby a škůdci

Mšice se objevují při příliš teplém přezimování nebo v průvanu.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: