Neoregélie

Neoregélie

Neoregelie jsou rozšířeny v Jižní Americe. Obvykle visí na stromech, které rostou v teplém a vlhkém prostředí. Přesto v suchém ovzduší bytu vydrží kvést přibližně půl roku, než jejich hlavní růžice odumře. Jakmile již rostlina jednou kvetla, hyne.

Tato broméliovitá rostlina vytváří uprostřed miskovité listové růžice bezlodyžné květenství s výraznými listeny, jejichž zbarvení vydrží mnohdy celé měsíce. Malé květy bílé nebo modré barvy se nacházejí těsně nad hladinou vody v růžici.

Světlo

Listy se intenzivně zbarvují jen u rostlin, které stojí na velmi světlém místě. V zimě potřebuje výsluní. Rostlinu chráníme pouze před prudkým letním sluncem.

Teplo

Vyhovuje jí normální pokojová teplota, v zimě nikdy pod 18 °C.

Voda

K zálivce používáme jen měkkou vodu a zaléváme do listové nálevky. Vodu v nálevce udržujeme po celé léto stále, v zimě jen občas. Každých 14 dní vodu v nálevce vyměníme za čerstvou. Častěji rosíme.

Hnojení

Během růstu každých 14 dní přihnojíme hnojivem rozpuštěným v zálivkové vodě.

Množení

Množíme z výsevu, nebo dceřinnými růžicemi v době, kdy jsou asi z poloviny tak velké, jako mateřská rostlina. Oddělky vysadíme do směsi rašeliny a drceného polystyrénu nebo perlitu.

Choroby a škůdci

Zasychání špiček listů je způsobeno příliš suchým vzduchem.


Hodnocení:   
  • Počet hvězdiček je 3/5
Poslat e-mailemposlat e-mailem
Vytisknout článekvytisknout článek

Diskuze: